فیلم گفتگو مریم رهنما با وحید حاجی زاده

مریم رهنما میکاپ آرتیست مطرح کشور که توانسته است خود را به عنوان برند معروف و محبوب معرفی نماید و در برنامه زنده ( لایو اینستاگرام ) به موارد موثر ذیل اشاره نموده است که می توانند شاه کلید موفقیت سالن های زیبایی باشد:

1 - در زمان بحران باید واکنش مناسب را داشته باشیم . در بحران یکسان که برای سالنهای زیبایی پیشامد واکنش‌های مختلفی را داشته که بعضی مو سر و برخی هم مخرب بوده است.

2 - مرحله اول در بحران باید پذیرش باشد و بار سنگینی به آن بحران ندهیم.

3 - در بحران فقط تعطیلی اتفاق نمی افتد بلکه با استفاده از این فرصت باید ارتقای دانش را در خصوص مدیریت سالن زیبایی را داشته باشیم.

4 - رها کردن پرسنل یا تعدیل نیروی سالن‌زیبایی بدترین اتفاق ممکن است که یک مدیر سالن زیبایی می تواند داشته باشد.

5 - در مدیریت بحران ما زمان را باز نگه داشتیم و شروع کرده ایم به ارتباط برقرار کردن با مشتریان و عروس هایی که وقت را کنسل کردند.

6 - بیشتر کردن ارتباط با پرسنل و هنرجوها و هم مخاطبین در شبکه های اجتماعی ازطریق لایو ها و استوری ها و ایجاد گروه های تعاملی یکی از روش‌های مدیریتی مجموعه ما در این زمینه بوده است.

7 - اکثر مدیران سالن های زیبایی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از اصول بیزینس و قوانین کار و امور قراردادها پرسنل متحمل جرایم و مجازاتهای سنگین شده اند که نیاز است از حضور مشاورینی چون شما استفاده شود.

8 - بزرگی یا کوچکی سالن زیبایی نمی تواند تفکیک صحیحی در خصوص نحوه فعالیت های ما در زمان بحران باشد بلکه همگی به یکسان باید افزایش فعالیت و اجرای استراتژی های مدیریتی را داشته باشند . تفکر اینکه یک مجموعه بزرگ است و برند و ما در حد آنها نیستیم پس باید منتظر باشیم کاملاً اشتباه است.

9 - برای برنده شدن باید کار نامه ای از سختیها و شکسته ها و مشکلات را به همراه داشته باشیم ، من هم بحران های زیادی را پشت سر گذاشته ام و موفقیتی که الان دارم اتفاقی نبوده پس برای رشد و موفقیت شخصی باید واقعیت هایی را بپذیریم .

مطالب مرتبط

وحید حاجی زاده

وحید حاجی زاده نویسنده و مولف کتاب قانون کار است که به عنوان مشاور ارشد حوزه روابط کار شرکتها و سازمانها بیش از 10 سال فعالیت مشاوره ای در حوزه های قانون کار، امور قراردادها، منابع انسانی، و مسئولیتهای حقوقی مدیران در کسب و کارهای گوناگون داشته است . سخنرانی در ده ها همایش ، سمینار و کنفرانس از رزومه های بارز وحیدحاجی زاده میباشد .